top of page

Procedury

Diagnostika

Každý člověk je jíný, a proto je  důležité zjistit vaše individualní potíže, problémy. Klíčové je najít původ problému, který může zapříčinovat současnou energetickou nerovnovahu. Díky komplexní diagnostice je tak možné navrhnout individuelní léčbu. Diagnostika se skládá z pohmatu pulsu, diagnostiky jazyka a spravného dotazování. Je důležité z každým pacientem individálné hovořit, vidět ho, udělat celkovou správnou diagnostiku. Je možné, že pacienti se stejnou diagnozou jsou léčeni zcela jinak a naopak, pacienti s různou diagnozou mohou být léčeni stejně. V Číně se doposud dbá na to, u kterého mistra, profesora se učíte, od koho se kdysi učil on. Každý praktik, který studoval v Číně má své nabyté letité zkušenosti, mnohdy předané z generace na generaci, předané z profesora na studenta....  

 

Akupunktura

Akupunktura je důležitou součástí tradiční čínské medicíny s několika tisíciletou historií. Při léčení akupunkturou jsou vpichovány jehly do přesně stanovených bodů, které se nacházejí na meridiánách, které se často přezdívají jako dráhy energie. Meridiánami proudí životní energie Qi, kterou je za potřebí udržovat vyváženou (yin and yang). Vpichování jehlel se stimulují akupunkturní body, které pomáhají ke zdravému a vyváženému životu. Akupunkturních bodu na meridiánách je kolem 360, avšak všude na těle nalezneme další body, podpůrné body, kterými si můžeme při léčbě vypomoci. Výsledky jsou například krásně ihned vidět  při otocích, otocích po úrazech a z nějakých příčin neprokrvení končetin, uvolnění dutin a dalších... 

Baňkování

Baňkování je velice efektivní detoxikace těla. Například mohou pomoci při dlouhodobé bolesti zad, svalstva či migréně, zárovně  ale také například  celulitidě. S pomocí baněk je možné i pomoci od přebytečných kil. 

Kromě detoxikace jsou vhodné k rozhýbání QI neboli energie v těle. Je nutné, aby i baňkováni prováděl zkušený praktik, jelikož i baňky mohou ubrat energii, pokud například v těle je energie málo a mohou uškodit. Je nutné vědět, kam baňky klást a také proč.

Fytoterapie

Fytoterapie využívá bylyn, kombinace bylin k vyřešení individualních problémů. Při této terapii vám navrhneme bylinnou směs na míru, nebo již léta připravené směsi předními čínskými farmaceutickými firmami, která vám pomohou s vyřešením vašeho problému. 

Moxibustion

Moxování kombinuje mnohaleté zkušenosti akupunktury a využívání bylin. Moxibustion patří  k tradiční léčbě celého těla. Teplo z moxy prohřívá postižené místo do hloubky, dostává se tím do meridián přes akupunkturní body a pomáhá posilovat a doplňovat Qi neboli tělesnou energii. Existují růné druhy moxování, od klasické po například "dračí". 

Tui na Masáž

Tui na je důležitá forma čínské medicíny. Často se používá společně s akupunkturou, i akupresurou, aby se dostalo těch nejlepšéch výsledků.  Tui na je velice efektivní při léčbu pohybového aparátu, při otocích.  Například je vynikající jako podpůrná léčka po operacích kolen, výměně kloubu.   

Akupresura

Podobně jako akupunktura akupresura stimuluje body na meridiánách a pomáhá vyvažovat životní energii Qi. Místo používaní jehel na stimulaci, akupunkturní body jsou masírovány a stlačovány, aby se dosáhlo co nejlepší stimulace. Akupresura není tak efektivní jako akupunktura, je  však napříkald vhodná pro jednince, kteří se akupunktury z nějakého důvodu obávají. Akupresura je také využívaná hodně u děti. 

Kosmetologie

Využívá znalosti akupunktury v čínské medicíně. Tyto znalosti používá k vyhlazení pleti,  vrásek. Kosmetologie je součástí akupunktury a je velmi důležité, aby ji prováděl lékař čínské medicíny. Na obličej se používají maličké jehličky. Aby byl efekt lečby lepší, může se a doporučuje se kombinovat s klasickou akupunkturou.

 

Dietetika

Je důležitou a nedílnou součástí života lidí v Číně. V každém ročním období se dle čínské dietetiky jí něco jiného, podporují se jednotlivé orgány a rovnováha mezi nimi. Pokud tedy v těle dojde k nerovnováze, doporučíme vám, jak si pomoci. Někdy není nutné podávat byliny, je možné se i "zahojit" pomocí správných stravovacích návyků.

bottom of page